Šachové ťahy

Ostatné športy

Druhý ročník bleskového šachového turnaja Empire Cup 2010 prilákal na štart tridsať šachistov. V priestoroch tenisovej haly Hotela Empire v Trnave sa zišla solídna konkurencia, hoci účasť nebola tak vysoká ako minulý rok.

Prejavila sa konkurencia turnaja Open Dobrá nálada v Bratislave, ktorý sa hral v rovnakom termíne. Trnavské štartové pole však bolo kvalitné - dvaja veľmajstri, traja medzinárodní majstri, priemer ELO prvej desiatky takmer 2300.
Hralo sa na 13 kôl, celkovým víťazom sa stal IM Zsold Rigó (2389, INBEST
Dunajov) s 10, 5 bodmi pred dvojicou veľmajstrov Tomáš Petrík (2536, ŠK
Modra) 10,5 a Jánom Plachetkom (2350, ŠK Trenčín) s 8, 5 b.
Peter Ábel (Kúpele Piešťany) skončil s bodovým ziskom 8,5 na šiestom mieste. Alexander Nicolini (Lokomotíva Trnava) obsadil s 8, 0 bodmi deviatu priečku a jeho klubový kolega Peter Minich (7,5 b) desiatu pozíciu. Kategóriu seniorov vyhral GM Ján Plachetka. Medzi juniormi triumfoval Matúš Koleňák a u žiakov Peter Puškár (obaja Lokomotíva Trnava).
 JÚLIUS GAJARSKÝ

10. 01. 2011 01:31

Ďalšie z kategórie Ostatné športy

V hale športovaním bojovali proti drogám

V Mestskej športovej hale v Trnave sa dnes zišli desiatky priaznivcov najstaršieho klubu v Trnave, Aerobik štúdia No.1, ktoré oslavovalo 15. narodeniny.

05.02. 2011, 16:13

Oslabená Viktória zabodovala

Ženy stolnotenisového klubu KST Viktória pred dvoma týždňami v prvom kole nadstavbovej časti extraligy u minuloročného obhajcu a aktuálneho top favorita súťaže v Topoľčanoch prehrali 1:9. V sobotu 29. januára pokračovali doma dopoludňajším zápasom proti Dunajskej Strede.

31.01. 2011, 09:01

Obdivuje schopnosti Armstronga

V Trnave vyrastá nádej slovenskej cyklistiky. Ľuboš Malovec je už vo veku šestnásť rokov päťnásobným majstrom Slovenska na dráhe v kategórii kadetov. Prepracoval sa i do slovenskej reprezentácie, na pretekoch v Pinkafelde si obliekol modrý trikot pre najlepšieho pretekára v bodovacej súťaži.

10.01. 2011, 00:18

Záľuba z mladosti ich neopúšťa ani po päťdesiatich rokoch. Partia spolužiakov, spoluhráčov a hlavne veľkých priateľov sa doteraz venuje gombíkovému futbalu. Dokonca cez jarmočný víkend zorganizovali v tejto stolovej hre majstrovstvá sveta.

10.01. 2011, 12:49