Peko na olympijskej pôde

Ostatné športy

Peko na olympijskej pôde

Maďarská Tata hostila 7. – 9. januára v priestoroch Olympijského tréningového centra mladých stolných tenistov z celej Európy. Tí sa stretli na turnaji Tata Mini Cadet Open 2011.

Štefan Peko v priestoroch Olympijského tréningového centra v maďarskej Tate. Foto: Ivan Peko
Bojovalo sa v kategóriách družstiev do 13 rokov a jednotlivcov do 11 a 13 rokov. Za trnavský klub KST Viktória sa na turnaji takéhoto významu po prvý raz zúčastnil Štefan Peko. V súťaži družstiev chlapcov tvoril tím s Patrikom Bučkom z Topoľčian. V kvalifikačnej skupine sa umiestnili v konkurencii kvalitných družstiev Lotyšska a Čiech na tretej priečke. Následne sa po vyraďovacích bojoch umiestnili na 33. – 36. mieste. Vo dvojhre chlapcov do 11 rokov si Peko v skupine vybojoval druhé miesto a v hlavnej súťaži obsadil konečné 9. – 16. miesto. Hoci mal veľmi dobre rozohraný duel s Talianom Marcom Bressanom a šancu postúpiť medzi najlepších osem hráčov, zaplatil nováčikovskú daň a šancu nevyužil.
Najbližšie sa stolní tenisti Viktórie predstavia na domácej pôde 22. januára. V priestoroch herne KST sa uskutoční III. turnaj Slovenského pohára mládeže v kategórii mladších žiakov. Finálové súboje sú na pláne o 15. h.

12. 01. 2011 13:03

Ďalšie z kategórie Ostatné športy

Trnavskí krasokorčuliari môžu byť najlepší na Slovensku

Trnavskí krasokorčuliari môžu byť najlepší na Slovensku

Pretekári Trnavy sa aj z ďalšieho podujatia majstrovstiev Slovenska vrátili s medailami. Zavŕšili tak úspešnú sezónu, ktorá by mohla byť ich najlepšou za posledných 10 rokov. Trnavčania sú momentálne v dvadsaťsedemčlennom pelotóne slovenských klubov lídrami.

15.03. 2011, 10:54

Džudista Arpád Szakács opäť najlepším športovcom školy

Džudista Arpád Szakács opäť najlepším športovcom školy

Športové gymnázium Jozefa Herdu v Trnave vyhlásilo najlepších športovcov školy. Historicky prvý ročník bol v roku 2000. Z víťazstva sa vtedy tešila športová gymnastka Zuzana Sekerová.

27.01. 2011, 13:45

Srdce bije pre Hlohovec

Srdce bije pre Hlohovec

Viete, že Slováci patria k svetovej nohejbalovej špičke? O primát sa pravidelne naťahujú s Čechmi. Pre Šulekovčana Mareka Novosada sa stal pamätným rok 2000. Patril do partie, ktorá získala na svetovom šampionáte zlatú medailu v dvojiciach.

10.01. 2011, 00:38

KST Viktória Trnava v pohári s vynikajúcimi výsledkami

KST Viktória Trnava v pohári s vynikajúcimi výsledkami

Stolnotenisové turnaje Slovenského pohára mládeže SR v kategóriách najmladších žiakov a žiačok mali v sobotu 22. januára svoje tretie pokračovanie. Vynikajúce výkony podali hráči trnavskej KST Viktória, keď získali zlatú a striebornú medailu.

23.01. 2011, 19:44