Hlasy chýbali, nálada nie

Trnava

Hlasy chýbali, nálada nie

TRNAVA - Marián Barcaj bol všeobecne považovaný za outsidera vo voľbách primátora Trnavy. Objavili sa aj informácie, že sa na poslednú chvíľu vzdá kandidatúry v prospech iného kandidáta.

Mariánovi Barcajovi nezmizol úsmev z tváre ani po oznámení volebných výsledkov. Foto: Lucia Undesserová

 

Nestalo sa tak. Na výsledky volieb čakal s dvadsiatkou sympatizantov a členov volebného tímu v bare Pyramída na Paulínskej ulici. Vládla uvoľnená atmosféra, nechýbali ani chlebíčky, zákusky, pivo a cigarety. Po vypočutí prvých priebežných výsledkov sa rozhovory točili iba okolo otázky, či Vladimíra Butka ešte môže predbehnúť Bystrík Stanko alebo Jozef Pobiecký. Barcaj mal beznádejne najmenej hlasov a s prehrou sa dokázal rýchlo zmieriť. Ako sa nakoniec ukázalo, poradie sa už nezmenilo. „Keď už som nebol zvolený ja, tak si myslím, že z trojice ostatných kandidátov si Trnavčania vybrali najlepšie,“ stručne zhodnotil výsledky volieb. „Myslím si, že nevýhodou pre mňa bolo, že tu nemám až tak veľa známych a že som s predvolebnou kampaňou začal dosť neskoro. Cítil som, že to takto dopadne, ale povedal som si, že zabojujem. Tak možno opäť za štyri roky,“ dodal a aj napriek zdrvujúcej porážke pokračoval v načatom večere aj naďalej v dobrej nálade.

 

23. 12. 2010 09:59

Ďalšie z kategórie Trnava

Z nemocnice pod stromček

Z nemocnice pod stromček

TRNAVA – Krásne Vianoce tento rok prežívali manželia Kajdačiovci z Opoja. Presne na Vianoce sa im totiž narodilo ich prvé dieťa.

06.01. 2011, 11:55

VIDEO: Chromého postavili na nohy, mŕtveho oživili

VIDEO: Chromého postavili na nohy, mŕtveho oživili

Trnava sa s najväčšou pravdepodobnosťou stane najznámejším slovenským pútnickým miestom. A to nielen vďaka divotvornému obrazu Panenky Márie, ale aj mestským policajtom.

09.02. 2011, 20:10

Pred zápachom a odpadkami už chráni obchodníkov mreža

Pred zápachom a odpadkami už chráni obchodníkov mreža

TRNAVA – Priestory pred budovou Pod stĺpmi chráni už niekoľko týždňov mreža. Mesto a správcovská firma TT-Komfort ju sem umiestnili na žiadosť nájomníkov nebytových priestorov.

17.02. 2011, 16:40

Pozor na vykrádačov áut

TRNAVA – Zlodeji si v noci zo stredy na štvrtok zobrali na mušku dve autá na Spartakovskej a Hlbokej ulici. Vlámali sa do nich a majiteľom odcudzili elektroniku.

23.12. 2010, 09:16