Hokejisti Trnavy v prvom dueli vynervovali Liptákov

Hokej

HK Trnava prehral v prvom zápase štvrťfinále play-off na pôde Liptovského Mikuláša. Veľkému favoritovi súťaže však dlho odolával.

Gladiátori (v červenom) môžu súpera potrápiť znova už zajtra. Foto: Ivan Kopčáni
„Až do nešťastnej 47. minúty, kedy sme v priebehu štrnástich sekúnd dvakrát inkasovali,“ povedal tréner Rudolf Macko. „Myslím si, že keby sme ešte také tri-štyri minútky vydržali v bezgólovom stave, dostali by sme Liptákov pod tlak.“ Za stavu 2:0 pre domácich sa do šance dostal gladiátor Mišura, no v samostatnom úniku ho fauloval exolympionik Marián Smerčiak. Ten dostal za hákovanie dve minúty. „Náš Matej za filmovanie desať. Myslím si, že neprávom.“

V zostave sa predstavila aj trojica hráčov z Topoľčian. „Obrana podala veľmi slušný výkon. Škoda, že už za nás nehral Tibor Schneider, bol by určite veľmi platný. My sme dokázali ešte v prvej tretine ustáť oslabovku o dvoch hráčov.“ Liptáci prestrieľali Trnavčanov vysoko 34:15, tento pomer bol však aj dôsledkom vyšších trestov pre hostí. „Ale musím uznať, že súper nás držal na dištanc. Mali sme pár šancí, ale nedokázali sme ich premeniť,“ ukončil Macko.
Druhý štvrťfinálový zápas je na programe v nedeľu. Ostatné výsledky štvrťfinále: Sp. N. Ves – Trebišov 3:1 (1:1, 0:0, 2:0) - 1:0, Piešťany – Michalovce 4:1 (1:1, 0:0, 3:0) – 1:0, Bardejov – Detva 4:0 (1:0, 1:0, 2:0) – 1:0
1. zápas štvrťfinále play-off
L. Mikuláš – Trnava 2:0 (0:0, 0:0, 2:0) – stav série 1:0
Góly: 47. Paukovček, 47. Ďurný
Vylúčení: 3:6, presilovky a oslabenia 0:0
Rozhodoval: Grečko, 1350 divákov
HK TRNAVA: Šúrek – Krajčík, Krecháč, Reho, Haršáni, Kabát, Zachar,Šoltýs, Sýrny – Mertel, Grman, Gráčik – Jančovič, Mišura, Hlavna – Hutár, Čunderlík, Valach – Krajčovič, Schmidt, Barčák

29. 01. 2011 21:23

Ďalšie z kategórie Hokej

Gladiátorov čaká v stredu tretí duel štvrťfinále play-off, prvý na domácej pôde. S Liptovským Mikulášom prehrávajú Trnavčania 0:2 na zápasy. Pri skúsenostiach súpera z Liptova nie je tento fakt až taký prekvapujúci.

01.02. 2011, 19:17

Gladiátori: Sú mladí, ale draví

Spokojný vyšiel z hráčskej kabíny kapitán HK Trnava Martin Čunderlík. Sám uzavrel gólový účet zápasu na 6:2, keď si ideálne počkal pri pravej žrdi na prihrávku a vložil do strely svoju hokejku.

18.01. 2011, 21:19

Úľava sa dala vyčítať z tváre trénera HK Trnava Rudolfa Macka. Jeho zverenci po prvej tretine prehrávali s predposledným Dolným Kubínom 1:2, po dvoch to bolo nerozhodné 2:2.

18.01. 2011, 20:38

Pozícia je dôležitá

Hokejisti HK Trnava počítali s tromi bodmi už zo zápasu so Senicou, no pred domácim publikom im všetky ušli. Bodové suchoty uhasili v druhom novoročnom stretnutí. Brezno veľký odpor gladiátorom nekládlo.

12.01. 2011, 10:42