VIDEO: Bezdomovec zabil dôchodkyňu

Trnava

VIDEO: Bezdomovec zabil dôchodkyňu

TRNAVA / JABLONICA – Najskôr vraždil, potom si užíval. Miestny štyridsaťročný bezdomovec minulý piatok večer lúpežne prepadol osamelú ženu v jej dome.

Bezvládne telo ženy našli jej príbuzní. FOTO: KRPZ TRNAVA

 

Prišiel za ňou s tým, že jej v zadnej časti dvora horí kôlňa. Kým osemdesiatdvaročná žena šla preveriť, či naozaj horí, vtrhol jej do domu. Najskôr prehľadal kuchyňu a potom obývačku. Medzitým sa však dôchodkyňa vrátila a pristihla muža, ako niečo hľadá. „Zaútočil na ňu poriskom zo sekery, ktoré si priniesol so sebou. Sedemkrát ju udrel do hlavy,“ povedala hovorkyňa Krajskej polície v Trnave Martina Kredatusová. Žena spadla na kolená, bezdomovec ju udieral, až kým neklesla bezvládna na podlahu. Potom zo skrine vzal štyristo eur a z domu odišiel. Až v utorok našli jej telo rodinní príslušníci. Predtým sa s ňou snažili niekoľkokrát telefonicky spojiť, ale bezvýsledne. Polícia pri prvotnej obhliadke miesta činu nezistila cudzie zavinenie. Až lekár po obhliadke konštatoval, že ženu niekto zavraždil. „Dôkazy nasvedčovali, že šlo o nešťastnú udalosť. Vyzeralo to, akoby pani spadla na zem alebo náhle zomrela,“ povedal riaditeľ KRPZ v Trnave Imrich Puha. Na mieste činu dokonca zostali aj predmety zo zlata. Policajti našli porisko od sekery, ale neboli na ňom žiadne stopy krvi.

 


Medzitým muž utrácal peniaze, ktoré ulúpil. Prespal v miestnom hoteli, popíjal v krčmách a hral automaty. Keď ho polícia vypočúvala, uviedol niekoľko verzií. „Z toho vyplynulo, že klame. Nakoniec na mieste činu pri vypočúvaní ukázal, ako sa celá udalosť stala,“ uviedol kriminalista Ján Brhel.
Bezdomovcovi, ktorý doteraz prespával v opustenom kaštieli v obci, hrozí trest za mrežami na desať až pätnásť rokov. V súčasnosti už je stíhaný pre majetkovú trestnú činnosť.
 

04. 02. 2011 11:42

Ďalšie z kategórie Trnava

VIDEO: Mladík o sebe nevedel

VIDEO: Mladík o sebe nevedel

TRNAVA - Minulý piatok, niečo pred desiatou, privolali tínedžeri hliadku mestskej polície na autobusovú stanicu. Chlapci tvrdili, že pod lavičkou na výstupisku leží zranení opití mladík.

19.12. 2010, 09:41

Vykročili sme veselo

Vykročili sme veselo

TRNAVA - Ľudia posledný deň v roku trávili na rôznych miestach. S priateľmi na byte, chate alebo oslavovali v podnikoch. Úderom polnoci však väčšina bola na čerstvom vzduchu, aby sa potešila či sama odpálila silvestrovský ohňostroj.

07.01. 2011, 11:45

Vysvätili byty a domy

TRNAVA – Kňazi trnavskej farnosti pri príležitosti sviatku Zjavenia pána vo štvrtok popoludní už tradične posvätili domy a byty Trnavčanov. Toto požehnanie má ich príbytky chrániť od všetkého zlého. Posvätenú trojkráľovú vodu a kriedu si mohli po štvrtkovej slávnostnej omši z kostola zobrať aj veriaci a posvätiť si svoje obydlia.

10.01. 2011, 19:06

Zbierku podporili aj úradníci

TRNAVA - Odbor sociálnej pomoci Úradu Trnavského samosprávneho kraja (ÚTTSK) zorganizoval v predvianočnom období zbierku Rukavice, šál, čapica, ktorá bola zameraná na podporu ľudí bez domova žijúcich v meste Trnava a celom regióne.

28.12. 2010, 15:10