V Trnave začali odborníci prednášať verejnosti o zdraví. Vstup zdarma

Trnava

TRNAVA – Mesto opäť rozbehlo sériu prednášok v rámci projektu Škola verejného zdravia. Konajú sa každý posledný štvrtok v mesiaci o 17. hodine v zasadacej miestnosti bývalého Tatraskla na Trhovej ulici.

Prvá prednáška bola v réžii prednostu Chirurgickej kliniky Fakultnej nemocnice v Trnave Miroslava Danaja. Ľuďom rozprával o cievnych ochoreniach a o krokoch, ktorými by im mohli predísť. „Profesor Danaj objasnil, ako dochádza k cievnej príhode, infarktu či ochoreniu nazvanému diabetická noha. Zúčastnených tiež zaujímalo, či je potrebná a nakoľko je osožná lymfodrenáž, pýtali sa aj na prevenciu proti ochoreniam tohto druhu,“ povedala Ingrid Huňavá z kancelárie Zdravé mesto, ktorá sériu prednášok organizuje. Najbližšia téma bude súvisieť s významom pohybu pre zdravie. Matúš Albert z Gymstudia Trnava priblíži túto problematiku 31. marca. Vstup na prednášky je voľný.

28. 02. 2011 14:27

Ďalšie z kategórie Trnava

Najdrahší ostal výrobcovi

Najdrahší ostal výrobcovi

TRNAVA – O najdrahší drevený betlehem na predajnej výstave v Spolku sv. Vojtecha mali záujem kňazi z rôznych farností. Nekúpil ho však nakoniec nikto.

28.12. 2010, 16:47

Primátor zrejme o funkciu príde

VRBOVÉ – V meste budú musieť zrejme vyhlásiť nové voľby na primátora. Toho súčasného totiž odsúdil Okresný súd v Trnave vo štvrtok za výtržníctvo a ublíženie na zdraví. Zákon však vyžaduje bezúhonnosť.

28.01. 2011, 09:02

Na Mikuláša výpoveď

Na Mikuláša výpoveď

MODRANKA – Trnavská pobočka firmy Mobis Slovakia, s. r. o., skončila. O prácu by mohlo prísť aj päťdesiat ľudí. O tom, že už ich nepotrebujú, sa definitívne dozvedeli tesne pred Mikulášom. Do čižiem dostali namiesto sladkostí len horkosť.

08.12. 2010, 23:35

VIDEO: Pracháreň čaká na zázrak

VIDEO: Pracháreň čaká na zázrak

TRNAVA – Pod lampou býva najväčšia tma. Toto porekadlo najviac vystihuje situáciu ohľadom devastovania interiéru historickej budovy Prachárne. Hoci cez cestu susedí s radnicou, zlodeji si v nej ničím nerušení podávali kľučky.

25.01. 2011, 13:07