Pred ordináciou je zima, ľudia čakajú na vyšetrenie naobliekaní v kabátoch

Trnava

Pred ordináciou je zima, ľudia čakajú na vyšetrenie naobliekaní v kabátoch

TRNAVA – Pacienti pred ordináciami na prízemí a v suteréne mestskej polikliniky čakajú na vyšetrenie v zimných bundách a kabátoch s čiapkami na hlavách.

Pacientom v tejto časti polikliniky je chladno. Foto: Darina Kvetanová

K najchladnejším miestam mestskej polikliniky na Starohájskej ulici patria ordinácie na prízemí na ortopedickom oddelení.  „Radiátory sú celkom studené a ešte je tu aj prievan. Neprišla som na polikliniku, aby som ochorela,“ ponosovala sa jedna z pacientiek svojmu manželovi. Na problém sme sa opýtali Juraja Tomášika, riaditeľa Strediska sociálnych služieb, ktoré má spravovanie polikliniky na starosti. „Počujem o tom prvýkrát, na nedostatočné vykurovanie sa pacienti ani doktori nikdy nesťažovali. Ak by sme takýto podnet dostali, riešili by sme ho,“ uviedol s tým, že vykurovanie polikliniky považuje za dostačujúce a efektívne. Dodávateľ tepla TT-Komfort posledných päť rokov vykuruje budovu regulovane. Keď klesne vonkajšia teplota, zvýši teplotu vody vo vykurovacích telesách. „Ak mrzne, zohrievame vodu v radiátoroch na viac ako 55 stupňov, keď teplomer ukazuje napríklad plus desať stupňov, voda v radiátoroch má 43 stupňov,“ objasnil Jozef Demovič, riaditeľ energetického manažmentu TT-Komfortu. Dodal, že v prípade podobných podnetov sa majú pacienti a doktori obrátiť priamo na správcu, Stredisko sociálnych služieb. Juraj Tomášik povedal, že radiátory v tejto časti budovy nechá technicky preveriť. „Mohlo sa stať, že ich poškodili pacienti alebo vznikla porucha. Všetky havárie okamžite riešime,“ uviedol na margo veci. Podľa neho by vykurovací systém v budove polikliniky potreboval kompletnú výmenu. „Je to však drahá investícia a mesto na ňu nebude mať minimálne ďalších päť rokov,“ konštatoval Tomášik.

08. 03. 2011 14:24

Ďalšie z kategórie Trnava

V meste pribudnú celoročné terasy

V meste pribudnú celoročné terasy

TRNAVA – Radnica umožní záujemcom z radov majiteľov reštauračných a občerstvovacích zariadení vybudovať celoročné exteriérové sedenia na území mesta. Musia však splniť viaceré kritériá.

19.01. 2011, 13:07

Drogový díler skončil za mrežami

Drogový díler skončil za mrežami

TRNAVA - Polícia odhalila ďalšiu drogovú trestnú činnosť. Po operatívnom rozpracovaní koncom minulého týždňa kriminalisti zastavili a skontrolovali v Trnave 35-ročného muža z Ružindola. Z vrecka bundy policajtom vydal mikroténové vrecúško s obsahom svetlohnedého prášku.

27.01. 2011, 15:44

Ľudia protestovali oprávnene

Ľudia protestovali oprávnene

TRNAVA – Petícia občanov z dvoch bytoviek proti zbernému dvoru na Sasinkovej ulici je opodstatnená. Mesto ani firma A.S.A. Trnava nepripúšťali porušovanie pri prevádzkovaní, vďaka podnetom od ľudí však úradníci zistili, že na dvor sa neoprávnene vkrádal podnikateľ.

07.01. 2011, 12:49

VIDEO: Spravodlivosť zostala zatiaľ nevypočutá

VIDEO: Spravodlivosť zostala zatiaľ nevypočutá

TRNAVA – Na Okresnom súde v Trnave sa malo v utorok začať pojednávanie s páchateľmi obžalovanými z vraždy podnikateľa Ladislava Kováča z Matúškova, ktorý v Trnave prevádzkoval dve záložne.

11.01. 2011, 20:46